تروریسم و تقابل تازه

جایگاه تروریسم در رسانه غربی، استفاده از تروریسم در لشگر کشی نومحافظه کاران به عراق و افغانستان، تعداد دفعات بکار گیری واژه تروریسم در کنار مسلمانان در رسانه های امریکا و خاورمیانه بزرگ با هدف "مبارزه باتروریسم"، نیز جمله معروف "در جنگ با تروریسم هر که با ما نیست، علیه ماست" همه و همه نشان دهنده تلاش منسجم و متمرکز امریکا در بهره گیری از "تروریسم" در جهت منافع ملی امریکاست. الحق که تاکنون هم کاملا سیاست مدارانه عمل کرده اند و موفق هم بوده اند متاسفانه.

این انسجام اینک به اروپا هم کشیده شده. بعد از اظهارات اتمی شیراک در استفاده سلاح اتمی مقابل "تروریسم" بلافاصله تونی بلر نیز در حمایت از سخن او بر می خیزد و مرکل نیز حامی آن دو می شود. نیز حمایت از چاپ کاریکاتورهای توهین آمیز پیامبر اسلام در روزنامه دانمارکی، از سوی روزنامه های معتبر فرانسه، نروژ، اسپانیا، ایتالیا و...  به یک "حق مسلم" و "آزادی بیان" بدل می شود.
کاملا پیداست که تقابل تازه مسلمانان و غرب با ایدئولوژی صادراتی امریکا که بسان گازی بی رنگ و بو آن را در سرار جهان نشت داده اند در حال شکل گیریست. 

درست از همان زمان که جورج بوش "آغاز جنگ صلیبی نوین" را مطرح کرد، انتظار چنین آتشفشان های به یکباره ای را داشتم و برایم غیر منتظره نبوده و نخواهد بود.

/ 3 نظر / 9 بازدید
تابعد

سلام ممنون از مطالب خوبت .اولين بار بود امدم .غرض سلام و خسته نباشيد بود موفق باشيد

حمیدرضا

خب البته استرو چاپ اين کاريکاتورها رو محکوم کرد...وزارت خارجه آمريکا هم واکنش نشون داد..همينطور کوفی عنان.....يه چيز ديگه که همه از کنارش بی تفاوت رد شدن اعتراف عميق ، درست و به حقی بود که بوش در سخنرانی سالانه ش در کمال تعجب به اون مبادرت ورزيد و اون اين بود که : ..دوستان ! بايد بدانيد که دموکراسی خاورميانه نمی تواند شبيه دموکراسی های غربی باشد. دموکراسی خاورميانه ، دموکراسی خواهد بود که به سنت های آنجا ملتزم باشد...می بينی چقدر جالب است !......