احتمالاً احمدی نژاد تا مدتها سفر خارجی نخواهد داشت. بعید می دانم در حالت فعلی هم رئیس جمهوری قصد سفر به ایران را داشته باشد. بنابر این رابطه ی "دوستی" ایران با دنیای پیرامون خود فعلاً تا مدتها تعطیل خواهد بود.
آن زمان که اصلاح طلبان تندرو خاتمی را در سخت ترین فشار ها و انتقاد ها قرار داده بودند، ایران ماکسیمم رابطه ی دوستی را با کشور هاي جهان در 25 سال گذشته داشت. حتی زمانی که خاتمی در کاخ الیزه با شیراک دیدار کرد با خود اندیشیدم که این دیدار سرآغاز رابطه های دوستی نظام های دینی با سکولار است. خارج نشینان منتقد و اصلاح طلبان تندرو نیز چون همیشه خواهان استعفای خاتمی بودند.
"نظام دینی مردم سالار" ، "سیاست گفتگو" ، "پیام صلح جهانی"، "گفتگوی تمدن ها" و موارد مشابه ثمره ی 8 ساله ای بود که ظرف 4 ماه به باد رفت. باد "فنا" و نابودی اسمش را بگذاریم بهتر است. چون بازگشتنی نیست و یا دست کم اینکه بازگشتش فرایندی مدت دار را می طلبد.دست مریزاد آقای رئیس جمهور!

/ 4 نظر / 10 بازدید
آرمان و انديشه

سعيد جان وضعيت نابسامان داخل درست شود، ديد و بازديد های دیپلماتيک پيشکش!

Saman

سلام البته من فکر می کنم رئيس جمهور توگو به زودی برای بازديد بياد تهران همه چيزمون به همه چيزمون مياد.

جواد محدثی

ديدار شيراک و خاتمی (اگر خاطرتان باشد) در بدترين حالت ممکن برگزار شد. خيلی سرد و کوتاه. آن زمان نيز بستر انزوای ايران محيا بود. اين اتفاقات همه اش به احمدی نژاد باز نمی گردد. بی انصافی نکنيم.

AHMAD

امروز طالبانی وارد تهران شد محض اطلاع