هر چه می خواهم این فعالیت های هسته ای را فراموش کنم و در ارتباط با مسائل مهم دیگری چون چالش تازه ی اسلام و غرب با نمود اخیر آن، پیروزی های پی در پی و غیر قابل پیش بینی در انتخابات مختلف کشورها (که از نمونه های های آن بعد از ایران و آلمان می توان به آرژانتین و اخیرا انتخابات پارلمانی فلسطین که به پیروزی حماس منجر شد نام برد)، نیز تحولات مهم دیگری چون گزارش همزمان گندکاری های امریکا و روسیه از "گوانتانامو و چچن" که "آن روی سکه" را نمایان می سازد و همچنین سفر رایس به خاورمیانه و کشور های عرب با محوریت در انزوا قرار دادن ایران و قطع کمک به حماس و تأثیر این سفر در تحولات خاورمیانه  بخوانم و بنویسم، نمی شود که نمی شود! انگارعنوان "انرژی هسته ای" در هرجا که میبینیم و می خوانیم، یک چراغ چمک زنی است که ارتباط تنگاتنگی با "آینده ایران" دارد.

با اینکه سرگئی لاوروف گفته: هنوز اظهار نظر در ارتباط با مذاکرات امروز مسکو زود است، حسینی تاش، امروز بر یک گفتگوی دقیق، مثبت و تعیین کننده تاکید کرده و در کل، هیئت ایرانی را "خوشبین" تر از روسها نشان داده است.

براستی آیا این آخرین راه فرار "ماهی افتاده بر دام" * موفقیت آمیز خواهد بدود؟ این آینده پر از ابهام سیاسی ایران ما "که به واسطه همین انرژی هسته ای صد چندان فزونی یافته" چگونه است؟

نمی دانم. تنها بر این باورم که در هیچ کجای دنیا مردمش مثل ما "سیاسی" نیستند و گردنشان تا لبه ی تیغ دوئل های بین المللی نرفته و حس برش شمشیر را به واسطه نبرد دیپلماسی دولتمردانشان نچشیده اند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
* عنوان کنايه از ؛مسعود بهنود؛ مبني بر اجماع بين المللي عليه ايران و آخرين فرصت ايران در مسکو.

/ 5 نظر / 10 بازدید
گيلاس

سلام سعيد جان... من تازه با اينجا آشنا شدم. خيلي عالي و زيبا مي نويسي. چند پست اخيرت مرا به خود جذب كرد

گيلاس

راستي چقدر درست بود صحبتتان در مورد سياسي بودن مردم ايران.

آشنای غريب

انرژی هسته ای حق مسلم ماست

مهدی

سلام. ايران همانطوری که بهنود گفته الان مثل ماهی به دام افتاده و گفتگو ديگر بيهوده است. زير ساخت ها نابود شده و همه چيز در شرايط تازه قرار گرفته آنوقت آقايان تازه ياد گفتگو افتاده اند.

مهدی

ضمنا، زياد به مساله هسته ای نپردازيد. موارد ديگر مورد اشاره هم کم اهميت نيستند و هر کداشمان شايد بيشتر از همين مساله هسته ای برای ايران اهميت داشته باشند.