شوخی شوخی رفتيم شورای امنيت! / لابى کردن با روسيه و لاس زدن با چين نتيجه‌اش از پيش معلوم است. الان روسيه بدون تعارف و طبق گفته صريح وزيرخارجه‌اش در بدر به دنبال پروپوزال تحريم است که ببيند از اين تحريم و چانه‌زنى‌هاى اقتصادى پشت پرده چه چيزى به او مى‌ماسد؟ واضح هم هست که اين وسط هرکس دارد جيب خودش را نگاه مى‌کند. اگر بحث چرب کردن سبيل پيش بيايد، آمريکايى که حاضر نيست چند صد ميليارد دلار خرج جنگ بسيار دشوار با ايران کند، سر کيسه را بهتر از ايران بلد است شل کند. فراموش نکن که روسيه هم نفت و گاز دارد و هم تشنه صادرات با قيمت هاى بالا است و هم تشنه سرمايه‌گذارى. يادت باشد که در آلبرتا تا پنج سال ديگر به اندازه ظرفيت توليد فعلى ايران نفت توليد خواهد شد، ذخايرى را که بوش دارد به تدريج از آلاسکا مى‌کشد هم يادت باشد، اوضاع عراق به تدريج رو به بهبود خواهد رفت، عربستان هم دم تکان داده و قول جبران کسرى نفت تحريم‌شده ايران را داده است./ پارسا صائبی.

/ 2 نظر / 13 بازدید
تازیانه

سلام دوست خوبم! به گمان من ايران برای توجيه توقف کامل اين بلندپروازی، از جام زهر استفاده خواهد کرد!! فقط دعا کن جام زهری باشد که خودش برای صلح ساخته است نه جامی که ديگران برايش ساخته اند!

منتظر

سلام. جالب اينجاست كه مسؤولين دلسوز هفته پيش گفتن اين كارهايي كه ما مي‌كنيم خواست ملت ايرانه!!! يعني اينكه اگه بلايي سرتون اومد خودتون خواستيد!!! خدا آخر و عاقبت همه ما رو ختم به خير بفرمايد!!!